rezerwuj online
Aktualności

Aktualności

Nowy fortepian w Gniewinie

03 mar 2021

Świąteczny koncert kolęd w formie online - nowy fortepian w Gniewinie

Sala Widowiskowo-Kinowa im. Tadeusza Drozdy

Centrum Kultury w Gniewinie jako jeden z niewielu wiejskich ośrodków kulturalnych na Pomorzu, może poszczycić się doskonałymi warunkami do organizacji wydarzeń estradowych, koncertów, uroczystych gali oraz eventów szkoleniowych. Świetnie przygotowana sala widowiskowo-kinowa ze sceną oraz profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem może pomieścić 165 miejsc siedzących. Doskonale spelnia też rolę sali wykładowej z cyfrowym projektorem i panoramicznym opuszczanym ekranem.

Świąteczny Koncert zarejestrowany online

W weekend 19-20 grudnia w Sali Widowiskowo-Kinowej im. Tadeusza Drozdy w Centrum Kultury w Gniewinie zarejestrowany został świąteczny koncert kolęd w formie online. Główną rolę w muzycznym spektaklu zagrał nowy fortepian, który ostatnio przybył do Gniewina dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, w programie „Infrastruktura dla Domów Kultury”.

Miłośnicy muzyki świątecznej i najpiękniejszych polskich kolęd z pewnością z zachwytem obejrzą zarejestrowany w Gniewinie koncert w wykonaniu utalentowanych artystów: Joanny Korpieli-Jatkowskiej (sopran), Urszuli Mizia (wiolonczela) oraz Janusza Kohuta (fortepian).

Muzycy, którzy m.in. na co dzień pracują pod skrzydłami Bielskiego Towarzystwa Muzycznego, realizują wiele muzycznych inicjatyw, grając na festiwalach i koncertach muzyki poważnej i religijnej w wielu krajach na całym świecie. Razem zagrali również wiele napisanych przez Janusza Kohuta kompozycjach – m.in. w oratoriach „Droga Nadziei”, „Gość oczekiwany”, czy „Święty Piotr”.  Jako ciekawostkę dodajmy, że wielbiciele nieco bardziej popularnych form muzycznych mogą w internecie usłyszeć również kompozycje Janusza Kohuta przygotowane we współpracy z zespołem Golec Uorkiestra.

 

- Już od dłuższego czasu planowaliśmy realizację  muzycznego wydarzenia, które będzie odpowiednią inauguracją pracy z naszym nowym fortepianem – mówi Waldemar Szczypior, Dyrektor Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteki w Gniewinie. – Świąteczny koncert kolęd pięknie wypełnia nam tę ideę, choć ze względu na pandemiczną sytuację nie mieliśmy możliwości zrealizować go w sposób tradycyjny, z publicznością. Mamy jednak nadzieję, że nagranie online, które zostanie umieszczone w internecie już w najbliższych dniach – ucieszy wszystkich bliskich i dalekich miłośników muzyki i przyjaciół gminy Gniewino.

Dodajmy, iż wspaniały fortepian koncertowy stanowi prawdziwą perłę nowego wyposażenia, które zostało zakupione przez Centrum Kultury w ramach uzyskanego dofinasowania ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, w programie „Infrastruktura Domów Kultury”, w kwocie 150.000 zł. Dofinansowanie z budżetu Gminy Gniewino wyniosło natomiast 38.000 zł. Nowy instrument, wraz z pianinem cyfrowym oraz specjalnym osprzętem technicznym, z pewnością pozwolą rozszerzyć ofertę kulturalną gminy Gniewino.

Profesjonalny zapis audio-video koncertu zostanie udostępniony online w Boże Narodzenie 25 XII – zapraszamy serdecznie do śledzenia strony Facebook Gniewino Dobre Miejsce oraz kanału YouTube Hotelu Mistral Sport****. Sponsorem wydarzenia jest Polska Grupa Energetyczna Energia Odnawialna oraz Gmina Gniewino.

 

 

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij