Kaszubskie Oko oraz Przystań w Nadolu otwierają się dla odwiedzających!

11.05.2021 - 30.06.2021

Od początku sezonu letniego zapraszamy wszystkich serdecznie do odwiedzania Kompleksu Kaszubskie Oko oraz Przystani w Nadolu nad Jeziorem Żarnowieckim.

Wieża z widokiem na piękno regionu i energii odnawialnej

Jak co roku, na naszym Kaszubskim Oku Gości będzie zachęcać do zwiedzania nasza wieża widokowa, z widokiem na przepiękną okolicę: Morze Bałtyckie, pobliską farmę elektrowni wiatrowych oraz oczywiście zbiornik górny elektrowni szczytowo-pompowej. Na najmłodszych czekają już place zabaw, a całe rodziny będą mogły spędzić wesoło czas w plenerze przy olbrzymich stolemach, dinozaurach naturalnych rozmiarów, a także na grze w mini-golfa. Co jeszcze przygotowuje dla nas na nadchodzący sezon opiekująca się obiektami spółka Centrum Sportowo-Konferencyjne Gniewino Sp. z o.o.? Zapytaliśmy o to Panią Prezes Zarządu Spółki, dr Marię Kasprzycką:

- Kaszubskie Oko to przepiękny obiekt chętnie odwiedzany przez rodziny z dziećmi z całej Polski. Chcielibyśmy, żeby stał się też wkrótce parkiem edukacyjnym, prezentującym sposoby pozyskiwania energii odnawialnej, lepsze i gorsze strony energetyki jądrowej czy węglowej, a także podkreślającym energię środowiska naturalnego, wpływającą na człowieka. Ponadto przybliżyć chcemy bogatą i często unikatową przyrodę regionu północnych Kaszub i gminy Gniewino w szczególności.

Przystań z nowymi atrakcjami

Przystań jachtowa w Nadolu nad Jeziorem Żarnowieckim również otwiera się dla Gości –
i zapowiada nowe ciekawe atrakcje, którymi będziemy mogli się cieszyć tego lata. Nie zabraknie oczywiście znanych i lubianych przejażdżek łodziami po jeziorze, rowerków wodnych, czy kajaków.

Natomiast już od końca czerwca na spragnionych plażowania czekać będzie w Nadolu kąpielisko strzeżone ze stacjonarną przebieralnią. Co ważne – w tym roku wzbogaca się ono o nową letnią atrakcję, dostępną w lipcu i sierpniu – dmuchany park rozrywki na wodzie, z atrakcjami dla całej rodziny.
JKW