Inauguracja Questów Terenowych

04.09.2021 - 05.09.2021

Stowarzyszenie „Bursztynowy Pasaż” wraz z Północnokaszubską Lokalną Grupa Rybacką w ramach projektu współpracy stworzyło 10 questów czyli edukacyjnych gier terenowych. Pozwalają one w ciekawy sposób poznać okolicę, czy przybliżyć historię i kulturę odwiedzanych miejsc. Zwieńczeniem każdego Questu jest „skarb”, który odnajdujemy poprawnie rozwiązując wskazówki na karcie Questu. W Gminie Gniewino questy mają charakter kulturowy i historyczny.

Dwa z nich mają za zadanie przybliżyć tragiczną historię z czasów II wojny światowej, a mianowicie Marsz Śmierci (quest rowerowy w Rybnie) oraz mord w Lesie Piaśnickim (quest samochodowo- pieszy w Lesie Piaśnickim), kolejne dotyczą postaci z legend kaszubskich (quest pieszy i nordic walking z Czymanowa do Gniewina), oraz księdza Leona Heyke (Quest samochodowy z Gościcina do Bieszkowic) ostatni z questów przybliża nam Skansen Zagrodę Gburską w Nadolu.

W powiecie puckim skarbu questowego można szukać w Pucku, Helu czy Władysławowie. W pierwszy weekend września uroczyście zainaugurujemy pierwsze questy w naszym regionie wspólnym poszukiwaniem skarbu wg. wskazówek na ulotce. Na wszystkich uczestników czekają okolicznościowe gadżety oraz posiłek regenerujący na mecie.

Zapraszamy do udziału całe rodziny:

  • 4 września - godz. 16.00, Puck - Quest "Królewskie miasto kaperskie" - start: ratusz przy starym rynku
  • 5 września - godz. 14.00, Czymanowo - Quest "Spacer z olbrzymami" - start: przy rurociągach EWŻ
                     
    - godz. 16.00, Nadole - Quest "Spacer z gburem" - start: przy wejściu do Skansenu

Pobierz plakat z harmonogramem tutaj.