rezerwuj online

Zwiedzanie Gniewina i okolic

Na wyciągnięcie ręki

Czas wycieczki: około 4 h

Gmina Gniewino to wyjątkowe miejsce zwane często sercem północnych Kaszub, perełką Pomorza, z bogatą i ciekawą historią. Dlatego chcemy zaoferować Państwu zwiedzanie urokliwych miejsc tej krainy z przewodnikiem.

Opowiemy Państwu historię gminy, która z popegeerowskiej wioski z niemalże 30 procentowym bezrobociem przeszła niesamowitą transformację stając się miejscowością innowacyjną, z nowoczesną infrastrukturą i szczęśliwymi ludźmi.  Wszystko to, dzięki determinacji i uporowi mieszkańców tej ziemi, którzy niczym legendarne kaszubskie Stolemy dzięki swej sile i wręcz nadprzyrodzonych umiejętnościach, potrafili pokonać przeciwności losu i uwierzyć w swą wyjątkowość.

Pokażemy najciekawsze miejsca naszej małej ojczyzny i wspomnimy wydarzenia, o których dowiesz się tylko tutaj.

 

Plan wycieczki:

  • Skansen Zagroda Gburska i Rybacka - NADOLE - przewodnik oprowadzi grupę tłumacząc dlaczego i kiedy powstał skansen, wspomni też o budowie elektrowni wodnej i jądrowej.
  • Przystań Jachtowa - NADOLE - przewodnik zejdzie z grupą nad jezioro opisując jego walory przyrodnicze, oraz ciekawe legendy związane z jeziorem.
  • Elektrownia Wodna Żarnowiec - CZYMANOWO - przewodnik z grupą zatrzyma się w pobliżu elektrowni, opowie o jej historii i zasadach funkcjonowania obiektu, o górnym zbiorniku wodnym, rurociągu.
  • Ruiny Elektrowni Jądrowej Żarnowiec - przewodnik zabiera grupę na teren Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, pokazuje pozostałości po budowie elektrowni, opowiada, gdzie miał stanąć reaktor, gdzie były poszczególne budynki, wspomina czasy budowy.
  • XIII-wieczny Kościół pw. Zwiastowania Pana - ŻARNOWIEC - przewodnik przedstawi historię kościoła.
  • Centrum Sportowo Konferencyjne Gniewino - przewodnik pokazuje uczestnikom wycieczki miejsca związane z bazą pobytową Reprezentacji Hiszpanii podczas Mistrzostw Europy Euro 2012
  • Kompleks turystyczno-rekreacyjny z wieżą widokową Kaszubskie Oko - GNIEWINO – tu nasz przewodnik kończy swoją opowieść wchodząc z uczestnikami na wieżę i opowiadając o najciekawszych obiektach, które można zobaczyć z jej platformy widokowej na wys. 44 m.
REZERWACJA - SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
Wszystkie szczegóły prosimy ustalać z Panią Przewodnik:  mgr Mariolą Nawrocką - tel: +48 784 028 039 mariola.nawrocka@gniewino.pl  
newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij