rezerwuj online
Aktualności

Aktualności

Piłkarski Park Gwiazd

03 mar 2021

Gwiazdy Futbolu uhonorowane w Gniewinie

Kapituła Piłkarskiego Parku Gwiazd

Już od 2020 r. na terenach wokół Centrum Sportowo-Konferencyjnego Gniewino Sp. z o.o. uhonorowane zostaną najbardziej znamienite postacie futbolu - byli i obecni piłkarze, trenerzy oraz wybitni działacze z Polski i zagranicy. W Hotelu Mistral Sport**** w dniu 13 listopada 2019 odbyło się spotkanie inauguracyjne Kapituły, która omówiła szczegóły tej idei, nadając jej kształt projektu. W ten sposób powołano do życia pomysł Piłkarskiego Parku Gwiazd, w którym wspomniane gwiazdy piłki nożnej zostaną upamiętnione przez posadzenie poświęconych im drzew oraz ustawienie pamiątkowych ławeczek.

W składzie Kapituły Piłkarskiego Parku Gwiazd znalazły się wyjątkowe osobistości - autorytety, przyjaciele Gminy Gniewino:

Włodzimierz Lubański - Przewodniczący Kapituły

Piłkarz, siedmiokrotny mistrz Polski, sześciokrotny zdobywca Pucharu Polski, Z reprezentacją Polski zdobył mistrzostwo olimpijskie (1972) oraz uczestniczył w mistrzostwach świata 1978. Najmłodszy zawodnik i strzelec reprezentacji Polski (16 lat i 188 dni), a także drugi (48 bramek) spośród najskuteczniejszych strzelców w historii narodowej kadry.
Od 2016 r. Centrum Sportowo-Konferencyjne Gniewino nosi imię Włodzimierza Lubańskiego.

Mieczysław Struk

Od 2010 Marszałek Województwa Pomorskiego, 1990–2002 urząd burmistrza Jastarni. W 1998, 2002 i 2006 wybierany na radnego sejmiku pomorskiego. W 2005 został powołany na stanowisko wicemarszałka województwa w zarządzie Jana Kozłowskiego, utrzymał tę funkcję również po wyborach w 2006. 22 lutego 2010 po rezygnacji Jana Kozłowskiego objął stanowisko marszałka województwa.

Jerzy Drożdż

Odegrał bardzo ważną rolę w rozwoju działalności Pomorskiego Stowarzyszenia Gmin Wiejskich, w tym również w powołaniu w okresie przedakcesyjnym pierwszego biura organizacji pozarządowych w Brukseli w procesie przygotowawczym wstąpienia do Unii Europejskiej. Jako jeden z niewielu dyplomatów zaangażował swój czas i udzielał daleko idącej pomocy w kontaktach samorządów z obszarów wiejskich z instytucjami w Brukseli takich jak TAIX, Komitet Regionów, jak również niektórych dyrekcji Unii Europejskiej

Tadeusz Drozda

Debiutował w stworzonym przez siebie i Jana Kaczmarka wrocławskim kabarecie Elita. W latach 70. XX w. rozpoczął współpracę z Telewizją Polską. W latach 90. był twórcą i prezenterem programu Dyżurny Satyryk Kraju w Polsacie, prowadził również program Śmiechu Warte w TVP1, talk-show Herbatka u Tadka emitowany w TVP2 i TV Polonia. Autor i kompozytor wielu piosenek, m.in. Parostatek wykonywanej przez Krzysztofa Krawczyka.

Radosław Michalski

Wychowanek Stoczniowca Gdańsk, później Legia Warszawa. Mistrzostwo Polski 94 i 95, Puchar Polski 94, 95. Później Widzew Łódź. Grał w Lidze Mistrzów 95/96. 2000 z Maccabi Hajfa Mistrzostwo Izraela, 2004 mistrzostwo Apollonie Limassol (Cypr). Od 2012 prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Wojciech Gębarowski

Prezes firmy deweloperskiej ORLEX.

Arkadiusz Sekściński

P.o. Prezesa Zarządu, Wiceprezes Zarządu (PGE Energia Odnawialna) Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, dr nauk społecznych, Stypendysta Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (Bergen, Norwegia, 2010 - 2011), Programu Leonardo da Vinci (Bruksela, Belgia, 2008),  Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2007), Programu Socrates – Erasmus (Ateny, Grecja, 2006). 2011 - 2016 r. Z-ca Dyrektora, a następnie Dyrektor i Wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

Dariusz Schmidtke

Telewizja kablowa "Chopin-Reda" S.C.  

Piotr Sadowski

Plant Director/Dyrektor Zakladu w Thai Union Poland sp. z o.o. – pracuje od 2003 w KING Oskar. Zaczynał na stanowisku specjalisty ds. planowania produkcji poprzez Logistyk Managera. Dyrektorem zakładu jest od stycznia 2016

Marek Mackiewicz

Przedsiębiorca – produkcja betonu. Działalność od 1995 r. Zakłady min Gdynia, Gdańsk, Zambrów. Od 2018 kopalnia kruszywa w Wejherowie.

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij