rezerwuj online

Nordic Walking

Nordic Walking Park Dąbrówka

Lubisz spędzać czas aktywnie i na świeżym powietrzu? chętnie spacerujesz, chodzisz z kijkami nordic walking, albo biegasz? Zapraszamy serdecznie na szlaki Pomorskiego Parku Nordic Walking w Dąbrówce!

Nordic Walking Park "Dąbrówka" w Gminie Gniewino

Nordic Walking Park Dąbrówka to ponad 31 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nordic walkingiem, jak również dla tych, którzy szukają wyzwań o charakterze sportowym. Trasy zlokalizowane są na terenie gminy Gniewino, a wyjście na nie znajduje się w miejscowości Dąbrówka na parkingu przy jeziorze Dąbrze.
 

Nordic Walking Park Dąbrówka stanowi sieć, gdzie trasy posiadają punkty wspólne, pokrywają się lub krzyżują. Umożliwia to tym samym dowolne wydłużanie, skracanie lub zmianę kierunku marszu. Trasy oznakowane są czytelnymi tablicami, zgodnymi z ogólnoeuropejskimi standardami rekreacji nordic walking. Zawierają ponadto szczegółowe mapy, ogólne informacje na temat techniki, doboru sprzętu i walorów zdrowotnych nordic walkingu. Na tablicach zamieszczone zostały również informacje o podstawowych ćwiczeniach fizycznych, umożliwiających wykonanie rozgrzewki, wzmocnienie mięśni oraz ćwiczeniach rozciągających. Oferta skierowana jest nie tylko do entuzjastów nordic walkingu, ale również do miłośników innych dyscyplin, takich jak biegacze czy narciarze biegowi.

 

TRASA 8 DĄBRÓWKA (żółta)

Opis trasy:

Bardzo łatwa trasa o długości 4,3 km. Przeprowadzona głównie dobrze utrzymanymi szutrowymi leśnymi drogami. Po wyjściu z parkingu skręcamy w prawo, by po przejściu 300 m przy leśniczówce skręcić w lewo na gruntową drogę. Po przejściu 1,5 km dojdziemy do tablicy ćwiczeń, po wykonaniu paru z nich skręcamy w lewo. Od tego momentu poruszać się będziemy szerokimi szutrowymi drogami. Mijając po drodze leśne polany, docieramy na 3 km do punktu pomiaru tętna. Kontynuując naszą wędrówkę, po 900 m na chwilę wejdziemy na piaszczysty odcinek, by na 4 km wejść ponownie na asfalt, skręcając w lewo. Jeszcze tylko 300 m i kończymy trasę w punkcie wyjścia.

Cechy trasy:

 • długość trasy: 4.3 km
 • czas pokonania trasy: 45 minut
 • poziom trudności: bardzo łatwa

 

TRASA 9 DĄBRÓWKA (zielona)

Opis trasy:

Łatwa i przyjemna trasa o długości 7,6 km przechodząca leśnymi duktami. Wychodząc z parkingu, skręcamy w lewo, następnie krótkim asfaltowym odcinkiem na 500 m skręcamy w lewo w żwirową drogę prowadzącą do lasu. Wchodząc w las, kierujemy się na wprost, mijając po drodze leśną polanę. Na 3,2 km docieramy do punktu pomiaru tętna, w tym miejscu skręcamy w lewo, pnąc się pod niewielkie wzniesienie. Kilometr dalej dochodzimy do tablicy ćwiczeń, z prawej strony łączy się z naszą trasą szlak czarny, my zaś skręcamy ponownie w lewo. Schodzimy cały czas w dół, by na 6,2 km zamknąć pętle. Teraz już dobrze znaną trasą powracamy do punktu wyjścia.

Cechy trasy:

 • długość trasy: 7.6 km
 • czas pokonania trasy: 1.20 godzin
 • poziom trudności: łatwa

 

TRASA 10 DĄBRÓWKA (czerwona)

Opis trasy:

Szlak o długości niespełna 7 kilometrów, dedykowany średniozaawansowanym piechurom. Początkowo wędrujemy w raz ze szlakiem żółtym, po 300 m nasza trasa skręca w prawo, a żółty odbija w lewo. Wędrując nową asfaltową nitką, po 1,7 km naszej drogi skręcamy w lewo do lasu. Maszerując ostoją dzikiej zwierzyny, dochodzimy do drogi pożarowej nr 19, ponownie skręcając w lewo przy tablicy ćwiczeń. Na 5,3 km miniemy punkt pomiaru tętna, a po kolejnych 300 m wchodzimy ponownie na asfalt, skręcając w lewo. Około 1 km dalej spinamy pętle. Jeszcze tylko ok. 300 m i kończymy naszą wędrówkę.

Cechy trasy:

 • długość trasy: 6.9 km
 • czas pokonania trasy: godziny
 • poziom trudności: średnia

 

TRASA 11 DĄBRÓWKA (czarna)

Opis trasy:

Urokliwa trasa o długości 12,7 km przeprowadzona głównie szutrowymi leśnymi drogami . Wraz z zielonym szlakiem wychodzimy z parkingu i skręcamy w lewo. Następnie krótkim asfaltowym odcinkiem na 500 m skręcamy w lewo w żwirową drogę. Po dotarciu do lasu, mijając po drodze leśną polanę, gruntową drogą na 3,2 km docieramy do punktu pomiaru tętna. W tym miejscu zielony szlak skręca w lewo, my zaś wprawo. Wędrując po urozmaiconym podłożu, krętą leśną dróżką, na 5,3 km skręcamy w lewo na szeroką dobrze utrzymaną leśną arterię. 2,1 km dalej ponownie w lewo w drogę przeciwpożarową nr 17. Wędrując dobrze utrzymanymi leśnymi drogami, schodząc cały czas w dół, na 8,3 km docieramy do zabudowań. Na rozwidleniu za wsią skręcamy w lewo w piaszczystą drogę. Po minięciu 9. km trasy dochodzimy do tablicy ćwiczeń, gdzie ponownie łączymy się ze szlakiem zielonym. Na końcu spadku terenu kończymy pętlę, z tego miejsca szlakiem już poznanym wracamy do miejsca startu.

Cechy trasy:

 • długość trasy: 12.7 km
 • czas pokonania trasy: 2 godzin
 • poziom trudności: trudna

Zachęcamy również do wyprawy na szlaki nordic walking gmin sąsiednich. Pomorskie Parki Nordic Walking, to łącznie 11 parków z 40 malowniczymi trasami o różnym stopniu trudności.

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij