rezerwuj online

Leśna Ścieżka Ekologiczna

Leśna Ścieżka Ekologiczna Gmina Gniewino

Miłośników leśnych spacerów, polowania z aparatem czy po prostu - wypoczynku na łonie przyrody, zapraszamy na nowo powstałą leśną ścieżkę ekologiczną w lesie sąsiadującym z Hotelem Mistral Sport****. Wizyta na naszej ścieżce może być doskonałym wstępem do poznawania lasów Gminy Gniewino.

Leśna przyrodnicza ścieżka edukacyjna powstała przy współpracy Gminy Gniewino, Hotelu Mistral Sport**** oraz Nadleśnictwa Choczewo, które sprawuje stałą opiekę nad ścieżką. Wejście na ścieżkę znajduje się przy drodze dojazdowej do Hotelu (przed rondem). Ścieżka przyjazna jest zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla ludzi starszych. Pozwala na swobodny spacer, wypoczynek na jednej z siedmiu ławeczek, albo poznawanie skarbów natury poprzez 22 tablice edukacyjne (w tym pięć zredagowanych z myślą o najmłodszych: „Dzik”, „Sarna”, „Jelen” , „Lis” i „Żuraw”). Przebieg całej ścieżki poznajemy na powitalnej tablicy z mapą.

Unikalnym elementem ścieżki jest miejsce spotkań z ośmioma ławkami i „mównicą”, które z powodzeniem pozwoli na przykład na prowadzenie zajęć edukacyjnych, czy też meetingu konferencyjnego na świeżym powietrzu - pod "zielonym dachem" lasu.

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij