rezerwuj online

Kaszubskie Oko

Kaszubskie oko wieża widokowa, mini-golf, dinozaury, stolemy, plac zabaw

Kompleks rekreacyjno-turystyczny „Kaszubskie Oko", to obiekt powstały w 2006 roku, oferujący szereg atrakcji dla turystów odwiedzających Gminę Gniewino zarówno indywidualnie, jak i całymi rodzinami czy z grupą przyjaciół. Położony jest na wysokim (ok. 113 m n.p.m.) wzniesieniu, w bliskim sąsiedztwie tzw. górnego zbiornika wodnego elektrowni szczytowo pompowej.

Weekend za pół ceny. Polska zobacz więcej

Serdecznie polecamy Państwu atrakcje Gminy Gniewino na weekend 23-25 września. Tylko w ten weekend skorzystać będzie można z wyjątkowej oferty "Weekend za pół ceny", w ramach akcji Polska zobacz więcej, realizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ofertą promocyjną objętą jest Przystań wędkarska w Nadolu oraz Kompleks Kaszubskie Oko z wieżą widokową.


W ramach naszej wyjątkowej oferty:
W weekend 23-25 września wejście na wieżę widokową schodami kosztuje tylko: 4 zł/os!
(Cena regularna: 8 zł/os - oszczędzasz 50 % kosztów!)

Szczegóły akcji - kliknij tutaj.
Zobacz film promujący akcję - kliknij tutaj.
Promocja na Przystani wędkarskiej w Nadolu - kliknij tutaj.

Atrakcje

Architekturę kompleksu zaplanowano w formie "oka" o powierzchni 4,2 ha. Najważniejszym jego elementem jest "źrenica" - Wieża Widokowa, z której platformy rozciąga się widok na całą okolicę aż do wybrzeża Bałtyku. Jej podnóże otacza "tęczówka" - rabaty kwiatowe ułożone w kształt ogrodu francuskiego, natomiast oryginalną "rzęsę" stanowi pergola biegnąca wzdłuż ścieżki spacerowej. W pobliżu "kącika oka" znajduje się okrągła restauracja nawiązująca swą budową do kształtu platformy wieży.

Rekreacyjne elementy plenerowe "Kaszubskiego Oka", to przede wszystkim wyposażone w 18 stanowisk pole do mini-golfa, plac zabaw w postaci "Statku Piratów", ścieżka zdrowia, umieszczone w plenerze pole szachowe oraz wypożyczane w sezonie naszym milusińskim samochodziki akumulatorowe.

Nie lada atrakcję stanowią również naturalnych rozmiarów dinozaury - makiety przedstawiające Triceratopsa oraz Tyrannosaurusa Rex'a zdążyły już zaskarbić sobie sympatię zwiedzających.

Wieża Widokowa Źrenica Kaszubskiego Oka

Unikalna w swej formie budowla w kształcie klepsydry z centralnym trzonem, wokół którego wspinają się ku górze spiralne schodki. Podstawą wieży jest zielony kopiec z balustradami, w którego wnętrzu znajdują się pomieszczenia biurowe całego Kompleksu, wraz z Punktem Informacji Turystycznej. Stąd rozpoczynamy swą wędrówkę ku wierzchołkowi wieży, który stanowi okrągła platforma położona na wysokości ok. 36 m.

Całkowita wysokość budowli od podstawy kopca do iglicy, to 44 m. Punkt widokowy położony jest w ten sposób na wysokości ok. 150 m n.p.m. Na platformę widokową można dostać się zarówno za pomocą 212 schodków, jak i windą, która kursuje we wnętrzu trzonu wieży.

Kierując się ku północy zobaczymy morską plażę. Przy dobrej pogodzie wyposażeni w sokoli wzrok dostrzegą nawet statki pływające po Bałtyku! W kierunku północnego wschodu rozciąga się z platformy widok na wzgórza morenowe wokół Jeziora Żarnowieckiego. Można stąd również dostrzec pozostałości po słynnej budowie elektrowni jądrowej, której teren znajduje się po przeciwnej stronie jeziora. Przechodząc następnie w kierunku południowym zobaczymy rozległy (122 ha powierzchni) górny zbiornik pobliskiej elektrowni szczytowo-pompowej. W kierunku południowo-zachodnim widać natomiast farmę 18 elektrowni wiatrowych.

Wieża Widokowa dostępna jest dla odwiedzających w sezonie - przez 7 dni w tygodniu w godz. 9:00 - 21:00, natomiast poza sezonem w miarę możliwości atmosferycznych.

Cennik i informacje:

Kompleks Turystyczno-Rekreacyjny "Kaszubskie Oko"
tel. +48 58 670 66 44
e-mail: kaszubskie.oko@gniewino.pl

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij